Meloni: Elon Musk nem jelent veszélyt a demokráciára, Soros György igen
Nyilvánosan is védelmébe vette Elon Muskot az olasz miniszterelnök.
Macron nem alaptalanul nevezte agyhalottnak 2019-ben az észak-atlanti szövetséget.
„Montesquieu a jövőbe is látott, amikor ezt mondta: »Minden ember, akinek hatalom van a kezében, hajlamos visszaélni vele és folyamatosan feszegeti a határokat«. Ugyan a kijelentés három évszázada hangzott el, újra és újra szembesülnünk kell azzal, hogy minden korban időszerű. Mostanság különösen, amikor senki sem tudja, mit forgat a fejében Vlagyimir Putyin, hol a határ az orosz elnök számára az ukrán válság kapcsán. Még közvetlen munkatársai sincsenek tisztában a terveivel, csak egy igen szűk körrel konzultál.
Így azt sem tudhatjuk, az orosz elnök elégedett-e a mostani helyzettel, cinikus mosollyal veszi-e tudomásul, hogy az egész világ lélegzetvisszafojtva figyeli, mi lesz a következő lépése. Akármit hoz is a jövő, az biztos, hogy sokat elért már eddig is - igaz, egy sor olyan dolgot, amit éppen el akart kerülni. Fogalmazhatnánk úgy is, hogy Putyin több politikusnak is szívességet tett, miközben aligha ez volt a célja.
Természetesen nem csak politikusokról van szó. Kezdjük a NATO-val. Emmanuel Macron nem alaptalanul nevezte agyhalottnak 2019-ben az észak-atlanti szövetséget. A hagyományos szövetségi rendszer haldoklott, amiben elévülhetetlen érdemekei voltak Donald Trumpnak. A volt amerikai elnök nemcsak Washington régi partnereiben, a NATO-ban sem bízott meg. Most azonban új erőre kapott a szövetség, olyan csapatmozgások figyelhetőek meg, amelyekkel ugyan aligha lehet megakadályozni egy orosz támadást, de arra azért elegendőek, hogy a NATO jelezze: hatékony védőernyőt biztosít a tagjai számára.”
Fotó: MTI/AP/Szputnyik/Alekszej Druzsinyin